ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. rugsėjo 23 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 28 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Naktis lygi dienai

Paaiškinimas: Rugsėjo 23 d. 11 val. 51 min. Lietuvos laiku (9 val. 51 min. pasauliniu laiku) Saulė kirto dangaus pusiaują ir nukeliavo toliau į šiaurę – tai pavasario lygiadienis, pirmoji astronominio pavasario diena šiaurės pusrutulyje ir rudens – pietų. Lygiadienis, arba ekvinokcija (iš lotynų k. equinox), reiškia dieną lygią nakčiai. Saulei pakibus dangaus pusiaujuje visų žemiečių diena ir naktis trunka beveik lygiai po 12 valandų. Tik pietų pusrutulio gyventojams dienos vis ilgės, kai artėjant vasarai Saulė kils dar aukščiau. Kelioms savaitėms praėjus po 1994 m. rudens lygiadienio šiaurės pusrutulyje, kosminės šaudyklės (šatlo) „Siekis“ (Endeavor angl. – siekis, siekimas) komanda nufotografavo Saulę, pakibusią virš Žemės krašto. Akinamai spindi „Siekio“ vertikalioji ašis (nutaikyta į Žemę) ir radiolokacijos įranga krovinių skyriuje.

Vaizdo autoriai: STS-68 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Paskutinioji Pangėja – Žemė po 250 milijonų metų. Ar taip atrodys mūsų planeta? Žemės paviršius yra susiskaldęs į keletą didelių ir dar daug mažesnių tektoninių plokščių, kurios lėtai juda tarpusavyje. Maždaug prieš 250 metų plokštės, ant kurių...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Galaktinė žvaigždėdaros sritis infraraudonojoje šviesoje. Kaip gimsta žvaigždės? Norėdami rasti atsakymą į šį nelengvą klausimą, astronomai infraraudonojoje šviesoje nufotografavo dalį tolimos, aktyvios mūsų Galaktikos srities, kur siaučia žvaigždėdara. Toje erdvėje, žymimoje IRDC G11.11-0.11, tankūs...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.