ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. kovo 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 40 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

NGC 6334 – Katės Pėdutės ūkas

Paaiškinimas: Ūkai garsėja tuo, kad dažnai primena mums pažįstamus žemiškus dalykus, o katės – kad nuolat papuola į bėdas. Tačiau vargiai atrastume tą katę, kuri įmynė Katės Pėdutės ūką Skorpiono žvaigždyne. Už penkių su puse tūkstančio šviesmečių šis emisinis ūkas švyti rausvai dėl gausybės jonizuotų vandenilio atomų. Jis dar vadinamas ir Lokio Letenos ūku, o kataloguose žymimas NGC 6334. Ten per kelis paskutinius milijonus metų gimė žvaigždžių, dešimt kartų didesnės masės už mūsų Saulę. Šioje nuotraukoje – Katės Pėdutės vaizdas fotografuotas iš Meijolo (Mayall) 4 metrų skersmens teleskopo ant Kito viršukalnės (Kitt Peak) Arizonoje, JAV.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: T. A. Rector (U. Alaska), T. Abbott, NOAO, AURA, NSF
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Atšylančios smėlio kopos Marse. Kas šie keisti pavidalai Marse? Atšylančios smėlio kopos. Šiauriniame Marso pusrutulyje prabudo pavasaris ir smėlio kopų įšalas netoli poliaus, kaip ir šioje nuotraukoje, ėmė tirpti. Anglies dvideginio ir vandens...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tarptautinė kosminė stotis ir vėl plečiasi. Tvarkoma Tarptautinė kosminė stotis ir vėl pakeitė išvaizdą. Praeitą mėnesį stotį aplankė kosminė orbitinė šaudyklė (šatlas) „Atlantida“ (Atlantis) pristatydama papildomų dalių, tarp kurių – Kolumbo mokslinė laboratorija. Grįždama atgal į...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.