ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. gegužės 25 d.

Paspaudę ant vaizdo, paleisite filmą.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 39 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

„Feniksas“ atkeliauja į Marsą

Paaiškinimas: Ar seksis „Feniksui“ (Phoenix) nutūpti Marse? Tūptuvas „Feniksas“ pradės leistis pirmadienį (gegužės 26 d.) apie 1 val. 30 min. Lietuvos laiku (gegužės 25 d. 23:30 pasauliniu laiku) ir leisis apie valandą. „Feniksas“ leisis netoli Marso šiaurinio poliaus ir praleis ten daugiau negu tris mėnesius, rinkdamas nežemiško grunto ir ledo pavyzdžius tirdamas, ar ten galėjo būti sąlygų, palankių senovinei mikrobakterinei gyvybei nuoroda rastis. Čia paspaudę ant paveiksliuko išvysite menininkų ir mokslininkų sukurtą filmuką, kaip atrodys „Feniksas“ nusileisdamas Marse.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: MAAS Digital, SVV Project, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Saulės spindulių nutvieksta kosminė stotis. Vis dar spindinti saulės šviesoje gegužės 12 d. Tarptautinė kosminė stotis lėkė per naktinį dangų virš Hombreseno (Hombressen), Vokietijoje. Astronomui Dirkui Eversui (Dirk Ewers) pro nedidelį teleskopą pavyko nufilmuoti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Nauji horizontai priešais „Feniksą“. Raudonosios planetos dykuma iki pat horizonto nusidriekė priešais „Fenikso“ (Phoenix) tūptuvą, vakar nusileidusį Marse, kai mūsų šalyje buvo gegužės 26 d. naktis, jau po 1 val. 30 min. Paleistas...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.