ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. gegužės 26 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 45 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Nauji horizontai priešais „Feniksą“

Paaiškinimas: Raudonosios planetos dykuma iki pat horizonto nusidriekė priešais „Fenikso“ (Phoenix) tūptuvą, vakar nusileidusį Marse, kai mūsų šalyje buvo gegužės 26 d. naktis, jau po 1 val. 30 min. Paleistas 2007 m. rugpjūtį „Feniksas“, švelniai palietęs kitos planetos paviršių, yra pirmasis po „Vikingų“ (Viking) tūptuvų 1976 m. sėkmingai nutūpęs Marse, nusileidimo greitį kontroliuodamas raketiniais varikliais. Taip toli raudonosios planetos šiaurėje dar nėra buvęs nė venas žemiečių robotas. „Feniksas“ tyrinės tikėtina leduotą Marso poliaus apylinkių gruntą. Tūptuvas į Žemę jau perdavė nuotraukų ir duomenų, patvirtinančių jo puikų pasirengimą po beveik nepriekaištingo nusileidimo. Laikui bėgant astronomai gaus vis daugiau naujų duomenų.

Vaizdo autoriai: Phoenix Mission Team, NASA,
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
„Feniksas“ atkeliauja į Marsą. Ar seksis „Feniksui“ (Phoenix) nutūpti Marse? Tūptuvas „Feniksas“ pradės leistis pirmadienį (gegužės 26 d.) apie 1 val. 30 min. Lietuvos laiku (gegužės 25 d. 23:30 pasauliniu laiku) ir leisis...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Neįprastas šviesus grunto lopinėlis po „Feniksu“ Marse. Ar tai ledas – tas balkšvas lopinėlis po „Fenikso“ (Phoenix) tūptuvu, praeitą savaitę nusileidusiu Marse ? Galimas dalykas. Buvo tikimasi, kad „Feniksas“ ieškos ledo kasinėdamas planetos gruntą,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.