ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. birželio 3 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 56 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tamsioji Upė, tekanti į Antarį

Paaiškinimas: Jungdamas Pypkės ūką nuoroda su ryškiąja Antario žvaigžde teka juodas debesis, pramintas Tamsiosios Upės ūku. Ūko juodumos neperšviečia už jo pabirusios žvaigždės – žvaigždžių šviesą sugeria dulkės, nors Tamsiąją Upę daugiausia sudaro vandenilio ir molekulių dujos. Antaris – čia ties nuotraukos centru matoma gelsva ryški žvaigždė – yra paniręs į spalvotuosius Gyvatnešio ϱ (Ro) ūko debesis nuoroda . Tamsioji Upė, nuotraukoje prasidedanti viršutiniame kairiajame krašte, regima ištįsusi per maždaug 20 kartų didesnį plotą negu kampinis Mėnulio skersmuo ir yra nutolusi nuo mūsų apie 500 šviesmečių. Dar čia matomi ir kiti ūkai: rausvas emisinis ūkas ir žydras atspindžio ūkas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Máximo Ruiz
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Neįprastas šviesus grunto lopinėlis po „Feniksu“ Marse. Ar tai ledas – tas balkšvas lopinėlis po „Fenikso“ (Phoenix) tūptuvu, praeitą savaitę nusileidusiu Marse ? Galimas dalykas. Buvo tikimasi, kad „Feniksas“ ieškos ledo kasinėdamas planetos gruntą,...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tiriami Marso grunto pavyzdžiai. Ką slepia Marso žemė? Kaip tik šiuo metu „Fenikso“ (Phoenix) tūptuvas, prieš porą savaičių atskridęs į raudonąją planetą, tyrinėja gruntą. Šis robotas, kaip čia matote, kaušu pasėmęs marsiečių žemės...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.