ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. liepos 9 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 21 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Mėnuo, planetos ir ugnis

Paaiškinimas: Keliauninkės planetos, ryškios žvaigždės ir Mėnulio jaunatis puošė dangaus skliauto vakarinę pusę liepos 5 d. po saulėlydžio. Trys dangaus švyturiai – Saturnas (viršuje, kairėje), Marsas ir Liūto α (alfa) žvaigždė Regulas – išsirikiavo vorele virš Mėnulio, išilgai Saulės sistemos ekliptikos plokštumos. Prie šios iškilmingos eisenos prisijungė ir Žemė – prieš jūsų akis užlieta Santa Barbaros miesto Kalifornijoje šviesų. Dūmų debesys slinko ant miesto iš miškų gaisrų, vis dar siautėjančių ant kalvos, dešinėje. Ketvirtadienio vakarą Saturnas ir Marsas bus dar labiau priartėję vienas prie kito, vos per tris ketvirtadalius dangaus skliauto laipsnio.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Dmitrii Zagorodnov
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mergelės galaktikų spiečiaus širdis. Mergelės galaktikų spiečius yra artimiausias mūsų Galaktikai iš galaktikų spiečių. Milžiniškas galaktikų telkinys yra taip arti, kad jo kampinis plotas apima per 5 laipsnius dangaus – t.y. maždaug 10...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Karščio lygumos paryškintos spalvos. Milžiniška Karščio lyguma Merkurijuje yra vienas didžiausių smūginių kraterių Saulės sistemoje. Ji atsirado dar ankstyvojoje Saulės sistemos gyvavimo pradžioje, kai didžiulis asteroido dydžio kosminis kūnas nukrito ant planetos ir...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.