ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. liepos 18 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 35 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Jupiteris virš Efeso

Paaiškinimas: Skaistus Jupiteris ir Mėnulio pilnatis kartu švietė šiąnakt danguje. Kadangi Jupiteris yra netoli priešpriešos (opozicijos) ir tikrąja to žodžio prasme Žemės danguje skrieja priešingoje pusėje negu Saulė, jis patekėjo iškart po saulėlydžio, kaip ir Mėnulis. Žinoma, priešprieša yra ir tas taškas, kada planeta yra arčiausiai Žemės, todėl Jupiteris spindi ypač ryškiai ir puikiai tinka stebėjimams. Šioje praeito mėnesio pabaigos nuotraukoje matyti Jupiteris pietryčiuose, virš marmuru išklotos gatvės Efese – senoviniame uoste, esančiame mūsų dienų Turkijoje. Kairėje – Romėnų imperatoriui Adrianui skirta šventykla. Spalvotame nakties danguje matyti ir išlinkusi šiaurinė vasaros Paukščių Tako juosta. Šviesos horizonte atsispindi nuo kaimyninio Seldžiuko (Selçuk) miestelio. Paspaudę ant paveikslėlio išvysite panoraminę šio vaizdo nuotrauką.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Tunç Tezel (TWAN)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Nepaprastosios galaktikos. Atidžiau įsižiūrėję į šią skvarbią nuotrauką atrasite daugybę galaktikų, skriejančių palyginti arti ar neįsivaizduojamai toli – žemiečių danguje matomų Grįžulo Ratų plotuose. Įspūdingiausia iš jų ir didžiausia šiame vaizde...
Rytoj Rytoj

Rytoj
M16 ir Erelio ūkas. Jaunas žvaigždžių spiečius M16 yra apsuptas gimtųjų kosminių dulkių ir švytinčių dujų debesų, dar vadinamų Erelio ūku. Šioje įspūdingoje, ryškioje nuotraukoje matyti ir kiti paslaptingi pavidalai, tapę žinomi iš...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.