ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. rugpjūčio 7 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 58 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Saulės pakraščiai

Paaiškinimas: Kelionė traukiniu Trans-Sibiro geležinkeliu į Novosibirską suteikė progą pagauti šį įspūdingą Saulės pakraščių vaizdą, nufotografuotą per rugpjūčio 1 d. visišką Saulės užtemimą. Vaizdas sudėtas iš dviejų nuotraukų, fotografuotų tam tikru laiku – pačioje visiško užtemimo pradžioje ir pačioje pabaigoje. Užtemimų medžiotojai šias akimirkas vadina antruoju ir trečiuoju kontaktu. Skaisčios pūslelės iš už tamsaus Mėnulio – tai Saulės spinduliai, prasiveržę nuoroda pro lygumas palydovo pakraščiuose. Čia matyti ir Saulės protuberantai – karštos plazmos kilpos, kurias žvaigždės magnetinių laukų audros nusviedžia už Saulės pakraščių.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Catalin Beldea (Descopera Magazine)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Jaunas kamuolinis spiečius NGC 1818. Kamuoliniai spiečiai kažkada karaliavo mūsų Galaktikoje. Neatmenamoje senovėje, kada Galaktika užgimė, tikėtina, joje knibždėjo tūkstančiai kamuolinių žvaigždžių spiečių. Mūsų laikais jų likę vos dvi šimtinės. Daugybę kamuolinių spiečių per...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Perkuriamas Ijos paviršius. Kaip kartais būna, kad jūsų mylimo miesto senamiestis atstatomas, ar gatvės, kuriomis keliaujate į darbą, pergrindžiamos, ar kiekviena save gerbianti svetainė perdaroma... Ijos paviršius šiuo metu irgi perkuriamas. Galilėjaus...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.