ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2008 m. gruodžio 9 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 52 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Sietyno žvaigždžių spiečius

Paaiškinimas: Turbūt pats žymiausias žvaigždžių spiečius danguje yra Sietynas, kuris įžiūrimas net ir be žiūronų, net ir dirbtinių miesto šviesų užterštame danguje. Dar vadinamas Plejadėmis ar Septyniomis Sesutėmis ir žymimas M45, Sietynas yra vienas iš šviesiausių ir artimiausių padrikųjų žvaigždžių spiečių. Maždaug 400 šviesmečių nuo mūsų nutolusiame Sietyne yra apie 3000 žvaigždžių, vos 13 šviesmečių skersmens plote. Šioje nuotraukoje gerai matyti žydri atspindžio ūkai, supantys šviesiąsias spiečiaus žvaigždes. Sietyne rastos ir nedidelės masės, blyškios rudosios nykštukės.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Phillip L. Jones VisualUnivese.org
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Juodulio ūkas. Kas ta keista tamsi draiskana danguje? Tyrinėdami didįjį kamuolinį spiečių NGC 4372, stebėtojai dažnai užsimena apie šalia ištįsusią neįprastą tamsią giją, beveik trijų laipsnių ilgio. Neturėjusi pavadinimo juosta, o...
Rytoj Rytoj

Rytoj
NGC 281 portretas. Stebėdami kosminį debesį, kataloguose žymimą NGC 281, galite ir nepastebėti jo viduje padrikojo žvaigždžių spiečiaus IC 1590. Tačiau kaip tik šios jaunos ir masyvios žvaigždės, susikūrusios ūko gilumoje, sužadina...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.