ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2009 m. vasario 3 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 47 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Lęšio debesys virš Vašingtono valstijos

Paaiškinimas: Ar tai ateiviai pakibę virš miesto? Deja, ne. Tai – daugiasluoksniai lęšio formos debesys. Tokie debesys susikuria tada, kai drėgnas oras kyla į viršų palei kalno šlaitus ir atšąla iki rasos taško temperatūros. Tuomet jame esantys vandens garai ima virsti lašeliais, kurių sankaupos ir sukuria baltus debesis. Oro srautai paprastai slenka horizontaliai, tačiau kalnų papėdėse gali kilti vertikaliai į viršų – tada debesys susikuria skirtingame aukštyje ir atrodo sluoksniuoti. Šį kartą neįprastas dangus aplankė Sietlo (Seatlle) miestą (Vašingtono valstijoje, JAV) ir papuošė lęšių debesimis, pakibusiais šalia Reinyro (Rainier) kalno – milžino, stūksančio už mažiau negu 100 km į pietryčius nuo miesto. Įspūdingų lęšio debesų nuotrauka buvo nufotografuota praeitą gruodį.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Tim Thompson
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Lulinio kometa artėja. Kiek ryški taps Lulinio kometa? Niekas iki šiol nežino. Nors, deja, labai dažnai nepasiseka tiksliai nuspėti naujai atrastų kometų ryškio, šįkart astronomai įsitikinę, kad šio mėnesio gale Lulinio kometa...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Pavojinga vasara planetoje HD 80606b. Tolimojoje planetoje HD 80606b vasarą gali būti mirtinai pavojinga. Jeigu planetoje HD 80606b būtų kokios nors gyvybės, plaukiojančios atmosferoje ar tūnančios kuriame nors iš palydovų (šiuo metu dar tik...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.