ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2009 m. balandžio 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 37 lankytojai nusprendė - visai nieko.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tarptautinė kosminė stotis ir astronautas

Paaiškinimas: Šie du kadrai, gauti su video kamera, pritvirtinta prie teleskopo, atskleidžia įspūdingas Tarptautinės kosminės stoties nuoroda , skriejančios apie 350 kilometrų virš Žemės planetos, detales. Vaizdai buvo įrašyti praeitą mėnesį – tuomet, kai stotyje lankėsi kosminės šaudyklės „Atradimas“ (Discovery) komanda, vykdydama misiją STS-119. Gerai matyti didžiulės saulės baterijų plokštės, ryškiai žibančios tamsaus dangaus platybėse. Tikėtina, kad fotografui netgi pavyko pagauti neryškų vaizdą astronauto, atviroje erdvėje atliekantį misijos EVA-2 užduotis (EVA, Extravehicular Activity – liet. darbai erdvėlaivio išorėje) – tvirtinantį įrangą ant vieno iš stoties statramsčių. Astronomas Ralfas Vandebergas (Ralf Vandebergh), dažnai fotografuojantis Tarptautinę kosminę stotį, kai ji skrieja aukštai virš Danijos laukų, tikino, kad jokia kita stoties detalė toje vietoje neturėtų taip spindėti, o baltą, gerai saulės šviesą atspindintį skafandrą vilkintis astronautas kaip tik turėtų matytis tarsi šviesus taškas tamsių statramsčių priešakyje. Vandebergas taip pat pastebėjo, kad pagal laiką ir vietą, kur bolavo paslaptingasis šviesus lopinėlis, galima spėti, kad taip atrodo iš Žemės nufotografuotas besidarbuojantis STS-119 misijos astronautas Džozefas Akaba (Joseph Acaba).

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Ralf Vandebergh
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Venera ties vidinės jungties tašku. Ši įspūdinga Veneros pjautuvo nuotrauka buvo fotografuota kovo 26-ąją, dienos metu. Tuomet Venera buvo ties vidinės jungties (konjukcijos) tašku – toje erdvės vietoje, kai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Viduramžių astronomija iš Melko vienuolyno. Atsitiktinai atrasto šio rankraščio puslapis gali mums padėti įsivaizduoti, kokia buvo astronomija viduramžių laikais, dar prieš Renesansą ir prieš Mikalojaus Koperniko, Ticho Brahės, Johano Keplerio ir Galilėjo Galilėjaus idėjas....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.