ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2009 m. liepos 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 70 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Erelio rūmų kolonos

Paaiškinimas: Kas apšviečia šiuos žvaigždėdaros rūmus? Žymusis Erelio ūkas ryškiai švyti iškart keliomis šviesos spalvomis. Šioje nuotraukoje sudėtos trys švytinčių dujų spalvos. Tamsūs dulkių stulpai stūkso aplipę kelis dar tankesnių dujų žvaigždėdaros bokštus. Didelės energijos šviesa, srūvanti iš viduje tūnančių jaunų masyvių žvaigždžių, gimusių šiuose stulpuose, verčia aplinkinius debesis švytėti ir neišsikvėpdama šluoja dulkių ir dujų daleles tolyn. Daugelis iš šių žvaigždžių sprogs po kelių milijonų metų, grąžindamos beveik visus elementus atgal savo gimdytojui – ūkui. Taip kuriasi padrikasis žvaigždžių spiečius, žymimas M16.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Emanuele Colognato & Jim Wood (Backyard Skies)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Pulsarų gama spinduliai per Fermio teleskopą. Supernovų pagimdyti pulsarai – tai itin sparčiai besisukančios neutroninės žvaigždės. Po mirtį atnešusio sprogimo tik tiek lieka iš susigniaužusios masyvios žvaigždės šerdies. Paprastai pulsarai atrandami ir tiriami pagal jų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Iš Mėnulio į Žemę. Tai buvo metas traukti namo – po žymiausios praeito amžiaus kelionės. Pirmieji žmonės, žengę žingsnius kitame pasaulyje – Neilas Armstrongas (Neil Armstrong) ir Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) – įrodę,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.