ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2009 m. liepos 20 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 25 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

„Apolonas 11“ ir žingsniai kitame pasaulyje

Paaiškinimas: Žmogus pirmą kartą kitame pasaulyje žengė 1969 m. liepos 20 d. Tas pasaulis – Žemės palydovas Mėnulis. Šio įvykio 40-ies metų proga NASA išleido skaitmeniniu būdu atstatytą „šuolio“ žmonijos istorijoje vaizdo medžiagą. Čia matote Neilą Armstrongą (Neil Armstrong), pasiruošusį žengti pirmąjį žingsnį Mėnulio modulio kopėčių apačioje. Armstrongas ant paviršiaus buvo nuleidęs įrangą ir filmavimo kamerą, kuri ir įrašė šį neryškų vaizdą. Filmuojami vaizdai ir pokalbiai buvo tiesiogiai transliuojami visame pasaulyje. Paskaičiuota, kad tąkart išsilaipinimą Mėnulyje stebėjo penktadalis visos žmonijos. „Apolono“ (Apollo) erdvėlaivių nusileidimai Mėnulyje laikomi vienu didžiausių mūsų pasaulio technologinių pasiekimų. Taip vieno dangaus kūno gyventojai nukeliavo iki kito dangaus kūno.

Vaizdo autoriai: Apollo 11, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Iš Mėnulio į Žemę. Tai buvo metas traukti namo – po žymiausios praeito amžiaus kelionės. Pirmieji žmonės, žengę žingsnius kitame pasaulyje – Neilas Armstrongas (Neil Armstrong) ir Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) – įrodę,...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Arklio Galvos ūkas. Vienas lengviausiai atpažįstamų ūkų danguje yra Arklio Galva Šienpjovių (Oriono) žvaigždyne – dalis milžiniško, tamsaus molekulinio debesies . Dar žymimas kaip Barnardas 33 (Barnard 33), neįprasto pavidalo ūkas buvo...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.